BILLA ľuďom

BILLA_Ludom_logoObčianske združenie BILLA ľuďom vzniklo v septembri 2016 s cieľom podporovať aktivity blízke hodnotám spoločnosti BILLA a sústredením sa na deti, rodinu a zdravú výživu. Okrem toho sa zameriava na spájanie zamestnancov, obchodných partnerov, ako aj širokú verejnosť.

V roku 2017 sme zrealizovali verejnoprospešný projekt Zdravé oči už v škôlke, kde sa zmeral zrak vyše 10 000 deťom v predškolskom veku a ďalších 15 000 detí je ...

Čítaj ďalej →
0

I.N.A.K – pohybové a osobnostne rozvojové aktivity

skola_breaku_logo_rozhodni skPoslaním organizácie je pretaviť nadšenie jej dobrovoľníkov, ktorí sa snažia deti a mládež inšpirovať, pomôcť im nájsť to čo ich baví, ako môžu efektívne tráviť svoj voľný čas mimo vyučovania, rozvíjať svoj talent, osobnosť, charakter a robiť zároveň veľa pre svoje zdravie.

V roku 2013 vznikla tanečná škola s názvom Škola Breaku, ktorá je jedinou tanečnou školou na Slovensku zameranou výlučne na štýl break dance. Školu ...

Čítaj ďalej →
0

BALET FAJNOROVA

PicsArt_1375521598479Balet Fajnorova sa venuje deťom v oblasti tanca. Projekt Zdravie v umení vznikol na základe myšlienky podporovať čo najviac detí v tom, čo je im prirodzené – v pohybe. Náš projekt by sa mal postarať o to, aby pohyb detí bol čo najviac prospešný formovaniu ich osobnosti a hlavne zdravému a správnemu pohybovému vývinu.

Deti vieme pripraviť aj na tanečnú profesiu.

Chystáme aj tanečnú rozprávku, realizujeme ...

Čítaj ďalej →
0

Nadácia ZDRAVÁ TURČIANSKA ZÁHRADKA

ZTZPoslaním nadácie je podpora a organizácia rôznych aktivít v týchto oblastiach:

 •  Zdravý región
  • zdravá, chutná a lacná voda z vodovodu pre obyvateľov Turca
  • zdravá strava a potraviny dopestované a dochované v prirodzenom prostredí regiónu, kraja. Podpora miestnych produktov
  • zdravé životné prostredie: podujatia a aktivity najmä pre deti a mládež, zamerané na ochranu životného prostredia v Turci, podpora environmentálnej výchovy
 • Zdravá prosperita
Čítaj ďalej →
0

Cesta víťazov

Cesta_vitazovHlavným cieľom združenia je pomáhať a podporovať talentované deti.

Chceme realizovať ich sny v oblasti športu a vzdelávania prostredníctvom prepracovaných projektov zameraných na určitú cieľovú skupinu.

V rokoch 2010 – 2014 sme podporili mladých hokejistov ročníka 1999, ktorí na medzinárodnom turnaji v Chicagu v roku 2014 získali 3. miesto medzi hokejovými výbermi z celého hokejového sveta. Chlapci v súčasnosti tvoria jadro hokejovej reprezentácie.

V súčasnosti realizujeme podobný projekt pre nádejné talenty ročníka 2003 a ...

Čítaj ďalej →
0

BALANCE – joga centrum

balanceV BALANCE – joga centre organizujeme skupinové hodiny jogy a workshopy. Nie každý má vycestovať do sveta za jogou, preto prostredníctvom zahraničných inštruktorov prinášame ľuďom možnosť stretnúť sa s renomovanými učiteľmi priamo v našom štúdiu. V minulom roku sme u nás privítali Samantu Duggal, indickú učiteľku jogy, s ktorou nedávno vydal rozhovor aj časopis ELLE. Veríme, že aj tento rok sa nám podarí pozvať okrem Samanty ďalších skvelých učiteľov.

A práve tu vidíme priestor pre Vaše 2% daní. Zahraničnému lektorovi okrem honoráru, ...

Čítaj ďalej →
0

CLAUDIANUM n. o.

Claudianum_02Claudianum je rehabilitačné stredisko pre dospelých s mentálnym alebo kombinovaným postihnutím. Máme 12 klientov, mladých ľudí z Modry a okolia, ktorí k nám prichádzajú denne zo svojich rodín.
Zdravotne znevýhodnení občania majú po ukončení špeciálneho prípadne učňovského vzdelania len málo možnosť nájsť si primerané pracovné uplatnenie. Väčšina z nich teda aj napriek snahe a chuti zaradiť sa do pracovného procesu zostáva doma, strácajú nadobudnuté schopnosti, sociálne zručnosti a návyky, nemajú možnosť ...

Čítaj ďalej →
0

Turčianske Venuše

Sme občianske združenie, ktoré pomáha ženám (onkologickým pacientkam) po operácii prsníka. Našim členkám sa snažíme pomôcť zaradiť sa po prekonanej liečbe plnohodnotne medzi zdravých spoluobčanov týmito aktivitami:

 • raz do týždňa pravidelným plávaním v osobitne vyhradených priestoroch
 • raz do týždňa zdravotným telocvikom pod vedením inštruktorky
 • zdravotnícko-osvetovým vzdelávaním
 • rekondičnými, relaxačnými a liečebnými pobytmi.

V minulom roku sme finančné prostriedky získané z 2% z daní použili na rekondičné pobyty a na uhradenie nájomného za krytú plaváreň.
Čítaj ďalej →

0

REKREAČNÝ BEH

RFFOdborné vedenie bežeckého tréningu v rôznych formách, všetko v závislosti od Vašich preferencií, cieľov, zdravotného stavu alebo fyzickej kondície. Pracujeme s úplnými začiatočníkmi, bežcami vyššieho veku, ľuďmi s nadváhou, ale aj s pravidelnými bežcami, ktorí chcú svoju prípravu posunúť na vyššiu úroveň.

Môžete očakávať zlepšenie celkového zdravotného stavu, väčšiu psychickú (a pracovnú) výkonnosť, odbúranie psychického stresu a dosiahnutie lepšej športovej výkonnosti. Je totiž dokázané, že primeraná ...

Čítaj ďalej →
0

PERUN o.z.

Raciansky_kros_logo_hnedeOrganizujeme športové podujatie Račiansky kros.

Je to lesný beh cestičkami Malých Karpát s dĺžkou trate 15km a štartom aj cieľom v Knižkovej doline (Bratislava-Rača). Od roku 2012 už máme za sebou 7 ročníkov letnej edície a minulý rok sme pridali aj jesennú edíciu toho istého behu.

V roku 2018 sme si naplánovali trilógiu behu Račiansky kros, takže pribudla aj zimná verzia.

Web stránka organizácie:

Čítaj ďalej →
0