Zoznam prijímateľov 2%

Múzeum Petržalského opevnenia

LogoMPOObčianske združenie Múzeum Petržalského opevnenia pôsobí od roku 2011 v oblasti záchrany zdevastovaného vojenského bunkra v Petržalke, ktorý je jedným z posledným pozostatkov československého opevnenia z rokov 1935-38 vybudovaného proti Nemecku. Popri mapovaní histórie a dokumentov spojených s opevnením rekonštruuje združenie dobrovoľníkov bunker „B-S 4 Lány“ na základe originálnej výkresovej dokumentácie presne do pôvodného stavu z r. 1938.

Našim cieľom je využiť potenciál starého vojenského opevnenia a premeniť schátranú pevnosť na unikátne interaktívne múzeum, odkazujúce na úchvatnú technickú vyspelosť československého pevnostného systému, priblížiť osudy vojakov pripravených v pevnostiach chrániť našu vlasť proti nacistickej agresii a v neposlednom rade ukázať, že ak chcete mať okolo seba krajší svet, treba ho jednoducho začať tvoriť.

U nás sa 2% z daní premieňajú na rekonštruované vnútorné priestory, revitalizovaný areál s autentickým prekážkovým systémom, komentované prehliadky pre verejnosť či pravidelné kultúrne podujatia. Chceme ísť príkladom v tom, že najkrajšou obetou je tvrdá práca v prospech spoločnosti, ktorá tu po vás zostane.

Pokiaľ si naše dedičstvo nebudeme chrániť dnes, raz ani všetko zlato sveta nebude stačiť na to, aby sme vytvorili obraz čias dávno minulých… nezahoďte preto šancu pomôcť. A príďte nás hlavne navštíviť.

ĎAKUJEME.

web stránka: http://mpo.sk/2-z-dane/
Facebook: https://sk-sk.facebook.com/bunkerbs4/?ref=page_internal

Údaje potrebné na poukázanie 2%:

IČO: 42255937
Obchodné meno: Múzeum Petržalského opevnenia
Sídlo: 85101 Bratislava - Petržalka, Belinského 7
Právna forma: Občianske združenie

Získaná suma v roku:

Rok

2013

2012

2011

2010

2009
Suma: