Zoznam prijímateľov 2%

NA PERÓNE

na_peroneObčianske zduženie NA PERÓNE zastrešuje činnosť nezávislého divadla NA PERÓNE.
 
NA PERÓNE ako jediné nezávislé divadlo so stálou scénou v Košiciach kontinuálne tvorí a pravidelne hráva od roku 2005. Od mája 2015 má svoju stálu scénu na Gorkého 2 v priestoroch kultúrneho centra Tabačka. 
 
Divadlo je kolektívom hercov, ktorí majú pri tvorbe inscenácií rovnocenné postavenie s režisérom a ďalšími prizvanými tvorcami. Tvorivý tým sa pri každej inscenácií mení a v predstaveniach kladie rovnaký dôraz na pohyb a text. Motívom vzniku inscenácií je potreba reagovať na citlivé témy, vyjadriť svoj názor/pocit. Provokatívnym spracovaním tém divadlo búra bariéru medzi javiskom a hľadiskom. Diváci majú po každej repríze možnosť zapojiť sa do neformálnej diskusie s tvorcami a ostanými divákmi.
 
V súčasnosti sa v repertuáry divadla nachádzajú inscenácie zaoberajúce sa témami  ako slovensko – maďarské vzťahy, postoj  Slovákov voči etnickým menšinám a utečencom, život seniorov na Slovensku. Okrem pravidelného uvádzania repríz divadlo organizuje vzdelávacie workshopy pre verejnosť zamerané na prácu s hlasom NEBĽABOC! a je zakladajúcim členom nezávislého zoskupenia ANTÉNA, ktorého cieľom je zmeniť vnímanie súčasného umenia a podieľať na zmene kultúrnej politiky na Slovensku. 
 
Divadlo je nezávislým subjektom, nepracuje so stálym rozpočtom. O prostriedky na realizáciu projektov a vznik inscenácií sa každoročne uchádza v rôznych výzvach fondov a nadácií. Oslovuje súkromých donorov a pravidelne je registrovaným prijímateľom 2% daní. 
 
web stránka: www.naperone.sk

Údaje potrebné na poukázanie 2%:

IČO: 35575638
Obchodné meno: NA PERÓNE
Sídlo: 04001 Košice - Vyšné Opátske, Nižná Úvrať 25
Právna forma: Občianske združenie

Získaná suma v roku:

Rok

2013

2012

2011

2010

2009
Suma: 495,97 € 26,83 € 49,16 € 362,10 € 404,24 €