Zoznam prijímateľov 2%

EXTREME

 

 

 

Občianske združenie „EXTREME“ prešlo zmenou názvu, stanov aj členov v novembri roku 2010 a aktívne sme začali nanovo fungovať v Banskej Bystrici na jar 2011. OZ vzniklo nanovo za účelom podpory a rozvoja všemožných extrémnych resp. adrenalínových športov a športovcov a nielen samotného skateboardingu. Hlavným cieľom bolo a aj stále je, tieto športy ako je skateboarding, Freestyle BMX, dirt jumping, snowboarding, atď. podporovať, budovať pre tieto športy nové areály, prípadne rekonštruovať staré areály a organizovať podujatia. Budovanie nového areálu je však dosť zložité a preto sme sa pustili aj do menších areálov, prípadne prenosných prekážok. Momentálne pracujeme na viacerých projektoch v rôznych odvetviach športu a kultúry. Pri výbere miest a druhov prekážok teraz zásadne komunikujeme v prvom rade s tými ľuďmi alebo jazdcami, ktorých sa to priamo týka, s obyvateľmi, ktorí bývajú v blízkom okolí dotknutej oblasti a následne s mestskými a inými architektmi, prípadne s mestom ako takým. Pri každom projekte sa v prvom rade snažíme o to, aby bol projekt výnimočný, jedinečný a hlavne, aby na danom mieste vyhovoval úplne všetkým, aj keď to je jedna z najťažších úloh.

Snažíme sa predovšetkým dať mladým ľudom priestor, kde sa budú cítiť doma, spokojne a hlavne vo svojej koži, presne tak ako sa cíti napr. basketbalista na basketbalovom ihrisku. Všetky spomenuté aj nespomenuté extrémne športy, ktoré sa snažíme rozvíjať, podporovať a propagovať, sú stále viac a viac obľubované hlavne z dôvodu pocitu slobody a voľnosti pri ich vykonávaní. Človek pri nich nemá stanovené pravidlá, za ktorých porušenie ho čaká trest takisto ako aj v bežnom živote, kde je neustále kontrolovaný systémom a jeho pravidlami. Jediné čo má, je on sám, jeho skate/bike/snowboard,…… , jeho kreativita a sloboda, za ktorú je ocenený pocitom šťastia, eufórie, spokojnosti, naplnenia svojho cieľa a nakoniec aj uznaním druhých jazdcov. Zažiť a skúsiť stále niečo nové je presne to, čo ženie tieto športy tak neskutočne rýchlo dopredu, a ich možnosti sa každým jedným dňom, vynájdeným trikom alebo prekonaním nejakého rekordu, nekonečne rozširujú a tým zabezpečujú ich takmer nekonečný progress.

Momentálne pracujeme na projekte prvého krytého skateparku v Banskej Bystrici a na jar plánujeme dokončenie tiež prvého Bike parku v BB. Na tieto projekty však potrebujeme dosť financií a preto by sme veľmi ocenili Vašu podporu vo forme darovania 2%.

web: www.extreme-oz.com

Údaje potrebné na poukázanie 2%:

IČO: 37952471
Obchodné meno: EXTREME
Sídlo: 97411 Banská Bystrica, Karpatská 2
Právna forma: Občianske združenie

Získaná suma v roku:

Rok

2013

2012

2011

2010

2009
Suma: 52,68 € 9,73 € 99,9 €