OZ Kompostujme

kompostovanie2Sme neziskovka, ktorá sa snaží naučiť ľudí, že šupky zo zemiakov či vyluhovaný čaj nepatria do koša, ale do kompostéru. Veríme v prirodzený kolobeh organickej hmoty. Znižujeme hmotnosť komunálnemu odpadu, šírime osvetu, vytvárame pracovné miesta pre ľudí v hmotnej núdzi.

Vznikli sme v roku 2014 a dodnes sme vyseparovali viac ako 8 ton bioodpadov zo žilinských domácností.

Z nášho príbehu by raz mohla byť kniha ...

Čítaj ďalej →
0

Ústredie diakonie Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku

Ustredie-diakonieÚstredie diakónie je účelové zariadenie Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku, ktoré vzniklo s cieľom podpory diakonických služieb.

Poslaním diakonickej služby Cirkvi je ošetrovanie a opatrovanie chorých a postihnutých, pomoc osamelým, ľuďom žijúcim osamote, ľuďom v nepriaznivej sociálnej situácii, ľuďom, ktorí utrpeli spoločenskú ujmu, alebo sa dostali do krízovej sociálnej situácii a vôbec všetkým odkázaným na pomoc iným. Ústredie diakónie je výkonnou, riadiacou, administratívnou a kontrolnou zložkou Reformovanej diakonie na Slovensku. Jej náplňou ...

Čítaj ďalej →
0

Rodinné centrum Kramárik

KramarikRodinné centrum Kramárik je občianske združenie, ktoré založili matky na materskej dovolenke s cieľom vytvoriť centrum, kde sa budú môcť stretávať rodičia s deťmi do 6 rokov.

Centrum sa nachádza na bratislavských Kramároch a ponúka deťom a ich rodičom herňu, rôzne kurzy, podujatia, aktivity pre celú komunitu. Centrum je založené na dobrovoľníckej báze, ženám na materskej, ktoré centrum vedú, prináša možnosti sebarealizácie, znižuje ich sociálnu izoláciu. Deti navštevujúce centrum sa ľahšie adaptujú ...

Čítaj ďalej →
0

K-7 Psovodi – záchranári Slovenskej republiky

K7_psovodiUž desať rokov pomáhame na Slovensku pri pátraniach po nezvestných osobách s pomocou špeciálne vycvičených psov.

Už šesť rokov poskytujeme vysoko kvalifikovanú canisterapiu detičkám inak obdareným z celého Slovenska.

Pomôžte nám zrealizovať ďalšie jedinečné projekty, ktoré sú vždy u nás v K-7 spojené s nádhernými a múdrymi špeciálnymi psami záchranármi a terapeutmi. Projekty, ktoré sú venované ďalším ľuďom v núdzi.

    Naše poslanie:
  • pomoc pri hľadaní nezvestných osôb s ...
Čítaj ďalej →
0

Priatelia Quo Vadis

DQVPriatelia Quo Vadis je občianske združenie, ktoré zabezpečuje chod a rozvoj Domu Quo Vadis. Dom Quo Vadis je v centre mesta a v ňom sa dejú rôzne kultúrne, spoločenské a kresťanské podujatia. V prednáškovej miestnosti s kapacitou 90 ľudí prebiehajú prednášky, diskusie, výstavy. Na prízemí je dobrovoľnícka kaviarnička a galerijná časť, kde je pravidelne každý mesiac iná výstava. V suteréne domu sa stretáva týždenne okolo 25 spoločenstiev, mladých ...

Čítaj ďalej →
0